Boreal CH5000S - krbová kamna s bočními skly
  • Boreal CH5000S - krbová kamna s bočními skly
  • Boreal CH5000S - krbová kamna s bočními skly
  • Boreal CH5000S - krbová kamna s bočními skly
  • Boreal CH5000S - krbová kamna s bočními skly

Boreal CH5000S - krbová kamna s bočními skly

INFO

  • - Výrobce: Boreal
  • - Kód výrobku: BOCH5000S
  • - Dostupnost: Na dotaz
39 951 Kč
Cena bez DPH: 33 017 Kč
Množství

Boreal CH5000S  - krbová kamna rohová

Vysoká dvouplášťová krbová kamna na dřevo s předním, bočním pravým a levým sklem s moderním černým orámováním skla, podstavec s úložným prostorem na dřevo. Kamna je možné napojit na teplovzdušné rozvody.

Tato kamna mají specifický design a jsou kontruována jako hybridní krb - přechod mezi krbovými kamny a krbem. Výhodou u tohoto modelu je, že může sloužit jako krb vyrobený z plechu v industriálním vzhledu bez nutnosti stavebních prací a můžete ho kdykoli jednoduše přemístit nebo vyměnit. 

Nad topeništěm je umístěna tzv. čepice a nahoru stoupající ozdobný kryt kouřovodu, který vede až do stropu (nastavitelná výška podle stropu 2400 - 2880 mm) Spodní část krytu kouřovodu je připevněna ke kamnům a horní část se přimontuje ke stropu. 

Jmenovitý výkon: 10,5 kW

Regulovatelný výkon: 7 - 11 kW

Účinnost: 73 %

Vytápěcí schopnost: až 262 m3

Spotřeba dřeva: 2,7 kg/hod při jmenovitém výkonu

Rozměry celkové v x š x h: 2400 - 2870 mm x 740 mm x 438 mm

Rozměry topeniště š x v x h: 580 x 306 x 287 mm

Max. délka dřeva: 55 cm

Doporučené palivo: dřevo, dřevěné brikety

Průměr kouřovodu: 150 mm

Vývod: horní

Hmotnost: cca 156 kg

 

Co představují výrobky Boreal?

Kamna řady Boreal byla vytvořena na základě více než 30 let zkušeností podle posledních trendů v designu a funkčnosti kamen a krbů za použití nejmodernějších technologií výroby a kvalitních materiálů při udržení výhodné a dostupné ceny. Všechny výrobky Boreal byly přezkoušeny a certifkovány ve státním zkušením ústavu v Brně, proto se můžete spolehnout na dodržení všech potřebných standardů kvality a účinnosti.

Materiály

Kamna Boreal jsou dvouplášťová vyrobená z kvalitní oceli s příměsí uhlíku pro delší životnost a tepelnou odolnost a stálost. Dvířka krbových kamen a celá spodní část topeniště (nejvíce namáhané části) jsou vyrobeny z kvalitní litiny. Topeniště je obložené žáruvzdornými tvarovkami české výroby (značky Promat). 

Technologie spalování

Všechna krbová kamna Boreal mají jako standard systém dvoustupňového spalování (příváděný primární, sekundární a terciární vzduch) pro vysokou účinnost spalování, nízké emise vypouštěné do ovzduší a dlouhou dobu hoření. Samozřejmostí je také systém oplachu skla vzduchem tzv. vzduchová clona, která udržuje sklo déle čisté při hoření. 

Ovládání kamen

Každý uživatel kamen Boreal jistě ocení jednoduché a pohodlné ovládání kamen pomocí jednoho táhla ve spodní části kamen. Posunem tohoto regulačního táhla dochází k nastavení všech 3 přívodu vzduchu do optimální úrovně tak, aby kamna pracovala ve zvoleném režimu. Pákové otevírání kamen je snadné a dokáže dobře utěsnit spalovací komoru.

Rychlejší vytopení i větších místnosti díky ventilátoru

Jako bonus mají kamna Boreal v sobě zabudovanou také turbínu - tangenciální ventilátor, který nasává studený vzduch od podlahy, ten prochází okolo vnitřního pláště kamen, kde se zahřívá a vychází průduchy v horní části.Díky tomu můžete rychleji a rovnoměrněji vytopenit i větší a vzdálenější prostory. Pokud nechcete, tak není nutné ventilátor zapojovat a používat!


Ventilátor je možné nastavit na 3 pozice - pomalá rychlost, vysoká rychlost nebo provoz podle termostatu, který sám reguluje spínání a vypínání ventilátoru podle teploty kamen.

Teplovzdušné rozvody - vytopí celý dům

Krbová kamna Boreal CH4000 je možné napojit na systém teplovzdušných rozvodů, pomocí kterých je možné vytopit i vzdálenější místnosti v domě. V horní zadní části kamen jsou předlisované otvory pro napojení teplovzdušných rozvodů.

Příslušenství zdarma

 Jako příslušenství kamen se dodává zdarma  žáruvzdorná rukavice a také grilovací mřížka, kterou lze jednoduše nasadit na rám dvířek. 

Certifikát